Wydawca treści Wydawca treści

Ekosystemy referencyjne

Zgodnie z zarządzeniem nr. 23 Dyrektora RDLP w Olsztynie z dnia 18.08.2008 r. na terenie Nadleśnictwa Kudypy wyznaczone zostały powierzchnie referencyjne - obszary o szczególnych walorach przyrodniczych ze względu na zachowanie różnorodności przyrodniczej.

Rozmieszczenie powierzchni / ekosystemów referencyjnych na terenie Nadleśnictwa Kudypy przedstawiono  poniżej oraz w załączniku (aktywna mapa).

Powierzchnie referencyjne - drzewostany wyłączone z gospodarki leśnej ze względów przyrodniczych wyznaczono na  powierzchni blisko 370 ha

Decyzja Nadleśniczego Nadleśnictwa Kudypy  w sprawie wyznaczenia ekosystemów referencyjnych na terenie Nadleśnictwa Kudypy wraz z wykazami wyznaczonych wydzieleń oraz mapą znajdują sięw załącznikach poniżej.

Konsultacje społeczne:

Wszelkie uwagi i wnioski dotyczące wyznaczania powierzchni referencyjnych prosimy kierować na adres e-mail p.rutkowska@olsztn.lasy.gov.pl

 

„Zgodnie z Zarządzeniem nr 22 Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów

Państwowych w Olsztynie z dnia 26 kwietnia 2019 r. w sprawie funkcjonowania lasów o

szczególnych walorach przyrodniczych – HCVF oraz ekosystemów referencyjnych na

terenie RDLP w Olsztynie informujemy, iż w ubiegłym roku nie odnotowaliśmy

żadnych zgłoszeń dotyczących wystąpienia możliwych zagrożeń w tych lasach i

ekosystemach na terenie Nadleśnictwa Kudypy.”


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Łabędź uratowany przez kudypskich leśników

Łabędź uratowany przez kudypskich leśników

Leśnicy z leśnictwa Redykajny wykonując swoje obowiązki służbowe w lesie nieopodal rzeki Łyny zauważyli dziwnie zachowującego się młodego łabędzia. Po zbliżeniu się do ptaka, który nie miał już siły uciekać, okazało się, że dziób i szyja zwierzęcia jest czymś owinięta.

Po schwytaniu ptaka okazało się, że łabędź zaplątał się w stalową plecionkę wędkarską zerwaną wraz z woblerem ( przynętą na drapieżne ryby). Miał zaplątany dziób i szyję, której nie mógł wyprostować przez co nie mógł nurkować i pobierać pokarmu. Błąkał się po lesie jakby szukał pomocy – wspominają leśnicy. Długo nie musiał na nią czekać, pracownicy Służby Leśnej natychmiast przystąpili do działania. Po unieruchomieniu łabędzia, sprzętem znalezionym w samochodzie, poprzecinali stalowe linki i oswobodzili przestraszone zwierzę. Po sprawnie przeprowadzonej akcji, nieco zdezorientowany, ale już wolny łabędź oddalił się w kierunku rzeki.

Miał szczęście, że akurat w tym miejscu obchodziliśmy las –  stwierdził z zadowoleniem Leśniczy patrząc na odpływającego łabędzia.